جایگزین کردن متن در دیتابیس Mysql

گاهی ممکن است کلمه ای را چندین بار در سایت خود وارد کرده باشید، مثلا در متن های مختلف سایت خود، (فرض بر این است که متن ها در دیتابیس ذخیره می شوند) کلمه ی BineshSoft را نوشته اید. پس از مدتی مثلا ۱ سال بعد! تصمیم می گیرید همه ی کلمه های BineshSoft را با Binesh جایگزین کنید.

در طول این مدت نسبتا طولانی ممکن است هزاران بار کلمه ی BineshSoft را در متن های مختلف سایت خود نوشته باشید. پس انجام این جایگزینی بصورت دستی کاری بس دشوار است.

 

با نوشتن یک کوری (query) و اجرای آن، انجام جایگزینی متن یا کلمات در دیتابیس بسیار سریع و ساده خواهد بود. در این کوری از تابع Replace در mysql استفاده شده.

فرض کنید میخواهیم در جدول table_name و در فیلد field_name عبارت http://blog.binesh.org را به http://weblog.binesh.org تبدیل کنیم. برای این کار از کد زیر استفاده میکنیم:

table_name نام جدولی است که می خواهید مقادیر در آن جایگزین شوند.

field_name نام فیلدی از جدول مورد نظر است که می خواهید مقادیر در آن جایگزین شوند.

با اجرای کد بالا در بخش SQL برنامه ی تحت وب PHPMyAdmin عبارت های http://blog.binesh.org با http://weblog.binesh.org جایگزین می شوند.

اگر می خواهید عبارت مورد نظر در جدول ها و فیلد های مختلف پیدا و جایگزین شوند، باید کد را برای جدول ها و فیلد های مورد نظر آن جدول اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *